بازگشت

کران گستر | 1400

پروژه طراحی و تولید و تجهیز مبلمان اداری شرکت سرمایه گذاری کران گستر واقع در برج اداری شمیران سنتر، یکی از پروژه هایی بود که شرکت پادایران در سال 1400 و با همکاری شرکت دیبا انجام داد.
در این پروژه یکی از عناصر اصلی که میبایست در تمام بخشهای مختلف پروژه و در تمام جزییات مبلمان اداری مورد استفاده رعایت میشد،رنگ اصلی و غالب در پروژه بود.
با توجه به ماهیت اصلی شغل کارفرما که فعالیت در حوزه های مالی است ،میبایست در تمام بخش های کاری این پروژه از کمد بایگانی،فایلینگ،کتابخانه و کمد دیواری در حجم زیاد استفاده میشد. همچنین این بخش از مبلمان اداری میبایست به صورتی طراحی و تولید شود که حجم بصری زیادی را اشغال نکرده و در عین حال انعطاف پذیری بالایی هم داشته باشد.
موقعیت جغرافیایی این دفتر که در یکی از طبقات بالای یک برج اداری در شمال تهران است این فرصت را فراهم میکرد تا در طراحی داخلی از نور طبیعی زیاد و چشم اندازهای جذاب نهایت استفاده را برد.
در نتیجه استفاده از پارتیشن های شیشه ای با لت های بزرگ یکی از اصول طراحی این پروژه است. برای ایجاد هماهنگی و هارمونی بیشتر تمام پروفیل های پارتیشن های آلومینیومی استفاده شده در این پروژه ، در کارخانه پادایران و با پوشش الکترواستاتیک رنگ شد.
از دیگر ویژگی های این پروژه ،استفاده از کمدهایی است که در کنار پنجره ها نصب شده و با تعبیه محل نشستن به یک مبلمان منعطف برای برگزاری جلسات کاری کوتاه و استفاده از قابلیت های محیطی تبدیل شده اند.
همچنین با توجه به استفاده از میز کارگروهی و تعبیه این محصولات در اپن آفیس ها و احتمال افزایش نویز در محیط،ضمن استفاده از متریال آکوستیک در بخشهای مختلف مبلمان اداری،اتاقهای جداگانه ای هم برای انجام فعالیتهای نیازمند به تمرکز و سکوت به صورت جداگانه طراحی گردید.
طراحی این پروژه بوسیله شرکت دیبا و خانم مهندس لیلا عراقیان و آقای مهندس علیرضا بهزادیان انجام شده است.

اشتراک گذاری

پلان

پلان پروژه سرمایه گستر کران