بازگشت

دی/30/99

اشتراک گذاری

10 روش طراحی محیط کار اداری برای حمایت از استعدادها

در این مقاله از وب سایت پادایران، بزرگترین مرکز تجهیزات و مبلمان اداری ایران با ما همراه باشید تا با 10 روش طراحی محیط کار اداری و بهینه سازی تجهیزات اداری که باعث افزایش کارایی کارمندان در مشاغل مختلف می شود، آشنا شوید.

اهمیت توجه به طراحی محیط کار اداری

کارمندان به روش های مختلفی کار می کنند و از داشتن گزینه هایی برای نحوه برخورد با کار خود در طول روز استقبال خواهند کرد. فضاهای کاری و محیط کار اداری همراه با فضاهای مخصوص معاشرت یا یادگیری، به یک اندازه در شکل گیری مشاغل و افزایش کارایی موثر هستند. دفاتری که از طراحی هایی استفاده می کنند که باعث پرورش استعدادهای کارمندان می‌شوند، باعث کمک به حفظ تمرکز کارمندان و رشد آن ها خواهند شد.

روش طراحی محیط کار اداری در پادایران مرکز تجهیزات و مبلمان اداری ایران
شرکت تجاری هادسون ریور – شهر نیویورک

معرفی 10 روش طراحی محیط کار اداری

همان طور که گفته شد توجه به طراحی محیط کار اداری و دیزاین و دکوراسیون اداری محل کار تاثیرات زیادی بر روحیه کارمند و در نتیجه افزایش و بهبود عملکرد آن ها خواهد داشت. لذا ضرروی است که سازمان ها و شرکت ها توجه ویژه ای به طراحی محیط کار خود داشته باشند. نتیجه این کار، یک جامعه پر جنب و جوش در شرکت و سازمان است که از یکدیگر و هدف شرکت پشتیبانی می کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله دفاتری مناسب برای زندگی سالم در سال 2021 از بلاگ پادایران مرکز تجهیزات و مبلمان اداری ایران را مطالعه کنید.

1. کارها فقط بصورت پشت میزی انجام نمی شوند

کارمندان در شرکت تجاری هادسون ریور وظایف خود را در میزهای اطراف دفتر و یا حتی روی پله ها انجام می دهند.

طراحی محیط کار اداری در پادایران
کمپانی LoyaltyOne – تورنتو

2.جلسات حضوری به اندازه تماس ها و پیام ها، اهمیت دارند.

برنامه ی باز و میزهای واگذار نشده LoyaltyOne، باعث بهینه شدن فضا برای برنامه ریزی جلسات و برقراری ارتباطات رو در رو در محیط کار اداری می شوند.

مرکز تجهیزات و مبلمان اداری ایران پادایران
One Microsoft Place – دوبلین

3. برقراری توازن بین محیط کار خصوصی و عمومی

محیط های کاریی که در آن ها، بین مناطق خصوصی و عمومی تعادل برقرار است، می توانند به کارمندان در شخصی سازی نحوه کار خود کمک کنند. مایکروسافت در دفتر مرکزی خود در دوبلین، یک مفهوم طراحی به نام جزیره مایکروسافت ایجاد کرد. این برنامه، برای تمامی افراد، از کارمندانی که به دنبال آرامش و سکوت هستند گرفته تا فروشندگانی درگیر صحبت با مشتریان هستند، مناسب است.

روش طراحی محیط کار
NCR  میانشهر – آتلانتا

4. ایجاد امکانات تفریحی در محیط کار

شرکت ها در حال جذب استعدادهای جدید هستند و به کارمندان جدید امکان اتصال و همکاری با جوامع اطراف را می دهند. شرکت نرم افزاری NCR با یک کافی شاپ و راه پله ای به سبک آمفی تئاتر برای سخنرانی های مهمانان، مردم را به فضای خود دعوت می کند.

اصول طراحی محیط کار اداری در شرکت طراحی معماری
Renovation – سان خوزه، کالیفرنیا

5. معاشرت به فرهنگ یک شرکت کمک می کند

دفتر مرکزی Adobe که به تازگی بازسازی شده است، با تشویق تعامل و تقویت احساس اجتماعی بودن (که انگیزه ای برای کاوش و مشارکت است)، تجربه کارمندان در محیط کار اداری را متحول کرده است.

مرکز تجهیزات و مبلمان اداری ایران و محیط کار اداری
دفتر مرکزی شرکت فاکس قرن 21 – شهر نیویورک

6. کارمندان در تمام سطوح شغلی نیاز دارند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند

تیم های اصلی در دفتر مرکزی فاکس قرن بیست و یکم، در بسیاری از طبقات پخش شده بودند اما اکنون همه با یک چیدمان جذاب و با هوای مطبوع در وسط محیط کار اداری قرار دارند.

دکوراسیون و دیزاین محیط کار و افزایش کارایی کارمندان
گروه مشاوره بوستون – شهر نیویورک

7. استفاده از سبک های مختلف در داخل و خارج محیط کار

گروه مدیریت تیم در گروه مشاوره بوستون زمان زیادی را خارج از دفتر می گذرانند. فضای جدید مردم را به هم نزدیک تر می کند تا بتوانند بهتر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

سبک های طراحی محیط کار در داخل و خارجی
ردبول – آتلانتا

8- مکان هایی برای کاهش استرس و فرسودگی شغلی

وجود مکان هایی برای کاهش استرس و فرسودگی شغلی، بسیار مهم و به شدت توصیه می شود در دنیای پرتلاطم امروزی از این مکان ها در محیط کار اداری استفاده شود. کارمندان ردبول می توانند در «اتاقک فعالیت» استراحت کنند.

پادایران مرکز تجهیزات و مبلمان اداری ایران
دفتر مرکزی هایت (Hyatt) – شیکاگو

9.افزایش لذت مهمانانی که وارد سازمان می شوند

اگر اداره ای برای کارمندان خود، شرایط خوبی فراهم کند، مهمانان نیز از آن شرایط لذت خواهند برد. دفتر مرکزی جهانی هایت در شیکاگو برای کشف ایده های جدید در مورد تجربه مهمانان طراحی شده است.

روش طراحی محیط کار اداری در پادایران
دفتر مرکزی ورایزن – باسکینگ ریج، نیوجرسی

10. انعکاس هدف و رسالت محیط کار اداری روی دیوارها

آخرین روش طراحی محیط کار اداری این است که هدف و رسالت یک محیط کار را می توان روی دیوارها منعکس کرده و نشان داد. یک تجربه غوطه وری در واقعیت مجازی، بازگو کننده ی داستان هایی الهام بخش برای کارمندان است. نمایشگرهای لمسی تعاملیِ ورایزن، باعث می شوند کارمندان در محیط کار حرکت و گردش کنند و چیزهای بیش تری راجع به شرکت یاد بگیرند چراکه اطلاعات محتوایی در صفحات رنگی قرار گرفته در فضای محیط کار و روی دیوارها، همواره در حال نمایش می باشند.

در مقالات بعدی نیز با پادایران مرکز تجهیزات و مبلمان اداری ایران همراه باشید تا با سایر انواع روش طراحی محیط کار اداری آشنا شوید.

منبع : gensler

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام