بازگشت

مهر/11/00

اشتراک گذاری

پارتیشن اداری هوشمند شیشه ای : مزایا و ویژگی های آن چیست ؟

پارتیشن‌ اداری هوشمند نسل جدید پارتیشن‌‌های اداری هستند؛ که در بسیاری از ویژگی‌ها مانند همان پارتیشن‌های معمولی چوبی و شیشه‌ای دو جداره و تک جداره عمل می‌کنند. اما قابلیت ویژه‌ای هم دارند که در این مقاله از بلاگ شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری و تولید مبلمان اداری پادایران به تشریح آن پرداخته شده است.

برای آشنایی با کاربرد این دیوار هوشمند و تغییراتی که به کمک آن‌ها در محیط کار اعمال می‌شود، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تفاوت پارتیشن اداری هوشمند با سایر پارتیشن ها

همواره از انواع پارتیشن‌ها برای بهینه‌سازی فضا و ایجاد اتاق‌های مجزا در سالن‌های بزرگ اداری استفاده می‌شود. اما هر یک از آن‌ها کاربردهای منحصربه فردی هم دارند؛ که با توجه به شرایط کاری و بودجه‌ای که برای خرید پارتیشن اداری در نظر گرفته‌اید، می‌توانید مناسب‌ترین نوع را انتخاب کنید.

جهت آشنایی بیشتر با انواع پارتیشن اداری هوشمند و کاربردهای آن‌ها مقاله کاربرد پارتیشن‌ اداری از بلاگ شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری و تولید مبلمان اداری پادایران را مطالعه کنید.

ایجاد اتاق‌های مجزا و تعریف کردن فضای اختصاصی برای هر یک از کارمندان در یک سیستم اداری، همان کاربردی است که کاربران با مدد گرفتن از انواع پارتیشن‌ها دنبال می‌کنند؛ اما پارتیشن‌‌های اداری هوشمند علاوه بر این قابلیت کاربرد انحصاری دیگری نیز دارند.

دیوار هوشمند این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا در مواقع نیاز شیشه‌ها را مات کنند. با این کار فضایی که به وسیله پارتیشن ایجاد شده است کاملا انحصاری شده و از بیرون دید ندارد. به همین دلیل هنگام برگزاری جلسات و یا قرارهای کاری که افراد نیاز به تمرکز و خفای بیشتری دارند، با کمک یک ریموت کنترل شیشه‌های پارتیشن اداری هوشمند را مات کرده و این فضا را برای خودشان ایجاد می‌کنند.

پارتیشن اداری هوشمند منزل

پارتیشن اداری هوشمند شیشه ای مدیریت

اتاق مدیریت مهم‌ترین بخش یک مجموعه اداری است که باید شرایط ویژه‌ای داشته باشد. در گذشته یک اتاق مجزا و میز مدیریت در قسمت دیگر یک مجموعه را به مدیر اختصاص می‌دادند تا با فاصله از سایر کارمندان از دور به امورات شرکت رسیدگی کند.

اما امروزه مدیران با تغییر در استراتژی کاری خود می‌کوشند از کارمندان دور نباشند و به کارشان نظارت کنند. مدیر امروزی می‌خواهد نزدیک کارمندان باشد اما در عین حال اتاق مختص به خودش را هم داشته باشد.

پارتیشن اداری هوشمند بهترین گزینه برای جدا سازی اتاق مدیرت هستند. با انتخاب و نصب این پارتیشن‌ها مدیر می‌تواند فضای اختصاصی خود را داشته باشد، درحالی که به همه کارمندان دید دارد و می‌تواند ناظر بر عملکردشان باشد.

هر زمان هم نیاز داشته باشد که از دید سایرین پنهان شود، شیشه‌ها را مات می‌کند. در این مورد توصیه می‌شود از پارتیشن اداری هوشمند دو جداره استفاده شود. چون علاوه بر قابلیت مات کردن شیشه‌ها، به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی هم عمل می‌کند. به این ترتیب اتاق مدیریت از ورود صدای گفت‌وگوی سایر کارمندان نیز در امان خواهد بود و مدیر می‌تواند دمای دلخواه اتاق را کنترل کند.

نحوه کارکرد دیوار هوشمند اداری

چنانچه برای جداسازی اتاق‌ها از پارتیشن معمولی دوجداره یا تک جداره استفاده کنید، برای کنترل نور و دید باید از پرده‌های زبرا، شید یا سیلوئت استفاده کنید. خریداری و نصب همین پرده‌ها هزینه جداگانه‌ای برایتان رقم می‌زند. از این رو بهتر است به جای خرید پارتیشن و پرده، هوشمندانه‌تر عمل کنید و پارتیشن اداری هوشمند را انتخاب کنید.

در شیشه پارتیشن اداری هوشمند یک نوع کریستال مایع وجود دارد که وقتی جریان الکتریکی از آن عبور می‌کند تغییر ماهیت داده و رنگ شیشه‌ها از حالت شفاف به شکل مات درمی‌آید.

از پارتیشن‌ اداری هوشمند می‌توان به عنوان صفحه نمایش ویدئو پرژکتور استفاده کرد. ابتدا لازم است شیشه پارتیشن را مات کنید، سپس تصویر ویدئو پرژکتور را روی آن تنظیم کنید. این قابلیت برای فضاهای اداری کوچک که اتاق و میز کنفرانس بزرگ و مجزا ندارند بسیار مناسب است.

خرید مبلمان اداری و پارتیشن اداری از شرکت طراحی و تولید مبلمان اداری

نکات طلایی خرید پارتیشن هوشمند شیشه ای

هنگام خرید پارتیشن‌های مدرن که به دیوار هوشمند معروف هستند باید چند نکته را در نظر بگیرید:

  • کیفیت شیشه این پارتیشن‌ها خیلی اهمیت دارد. چنانچه شیشه کیفیت لازم را نداشته باشد یا در قسمت‌هایی دچار ناخالصی باشد، به طور کامل مات نمی‌شود. یا بعد از مدتی کارایی خود را به طور کامل از دست می‌دهد. اختلال در عملکرد این پارتیشن‌ها عملا قابلیت آن‌ها را زیر سوال می‌برد و هزینه‌ای که کرده‌اید بی‌فایده تلقی می‌شود و بعد از آن همانند یک پارتیشن معمولی عمل می‌کند.
  • از طراح یا فروشنده پارتیشن اداری هوشمند بخواهید که طرز کار پارتیشن هوشمند را به طور کامل برایتان شرح دهید. نحوه استفاده از ریموت کنترل برای بهره‌مندی از تمام قابلیت‌های پارتیشن هوشمند و طول عمر آن اهمیت زیادی دارد.
  • بهتر است پارتیشن هوشمند دوجداره را انتخاب کنید. چون علاوه بر قابلیت کنترل نور و دید فضا، قابلیت‌های دیگری را نیز در اختیارتان می‌گذارد که برای بهره‌وری بیشتر از محیط کارتان موثر خواهد بود.

خرید پارتیشن هوشمند اداری پادایران

چنانچه برای بهینه‌سازی فضای اداری خود دنبال پارتیشن اداری هوشمند مناسب هستید و می‌خواهید از بین مدل‌های موجود در بازار مناسب‌ترین‌شان را برگزینید، این کار را به شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران واگذار کنید.

مهندسان طراحی و تولید مبلمان اداری پادایران آماده‌اند تا باکیفیت‌ترین پارتیشن‌های اداری را با قیمت مناسب در اختیارتان بگذارند.

برای مشاهده تمامی محصولات و مدل‌های لوکس و جدید مبلمان و تجهیزات اداری می‌توانید به صفحه محصولات پادیران مراجعه کنید.

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام