بازگشت

دی/03/99

اشتراک گذاری

تاثیرات فناوری و تکنولوژی در آینده محیط کار اداری

در این مقاله از بلاگ وب سایت شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری پادایران به بررسی تاثیرات فناوری و تکنولوژی در آینده محیط کار اداری پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

نقش فناوری در محیط کار اداری

کن بایرن و دنا یاماگوچی از CallisonRTKL، نظر خود را در مورد نقش فناوری در محل کار اداری، در پی بیماری همه گیر COVID-19 برای شما به اشتراک گذاشتند.

با نگاهی به آینده محیط کاری و به ویژه، تجربه کار در محیط کار اداری ، پس از همه گیری، مشخص است که فناوری نقشی محوری در تعیین شکل، ظاهر و عملکرد چنین فضاهای خواهد داشت. هم سیستم های داخل محیط کار اداری و هم دستگاه های شخصی که هر روز توسط خودمان استفاده می شوند، هر دو، در حال تبدیل شدن به ابزارهای کلیدی هستند.

که نه تنها به برگرداندن کارمندان به محیط کار کمک بزرگی می کنند بلکه در تامین امنیت و رفاه کارمندان نیز نقش دارند. این سیستم ها در زمان هایی که شرکت تشخیص دهد انجام کار از راه دور امکان پذیر است، کاربرد خوبی دارند. شرکت هایی مانند CallisonRTKL سعی در جای دادن کامل فناوری در محیط کاری اداری دارند؛ چرا که اطمینان دارند این فناوری ها می تواند آینده ی مشارکتی، ایمن، مجهز و موثری برای دکوراسیون اداری رغم بزنند.

برای آشنایی با ایده های طراحی محیط کار اداری مقاله “10 روش طراحی محیط کار اداری” ار بلاگ شرکت طراحی تجهیزات اداری پادایران را مطالعه کنید.

ضرورت استفاده از فناوری های جدید با شیوع کرونا

در همه گیری کرونا، بیش از هر زمان دیگری استفاده از فناوری به یک ضرورت تبدیل شده است. در نتیجه، بی شک نیاز به استفاده از دستگاه های همراه شخصی در محل کار اداری ، روز به روز بیش تر می شود. کاربران شخصی نه تنها از این دستگاه ها برای برقراری ارتباط استفاده می کنند، بلکه از طریق آن ها می توانند با سیستم های هوشمندِ ساخته شده در محیط کار اداری و تجهیزات اداری ارتباط برقرار می کنند.

تغییرات محیط کار اداری با فناوری های جدید

ادغام سیستم های محل کار و تجهیزات اداری و دستگاه های همراه شخصی، به شما کمک می کنند تا یک اتاق با میز کنفرانس یا یک میز مدیریت تشکیل دهید. برای جلسه خود غذا سفارش دهید و در کل هر آنچه که برای آماده کردن یک جلسه بزرگ مورد نیاز است را با همان دستگاهی که در دست خود دارید، براحتی انجام دهید. این کار علاوه بر اینکه باعث افزایش بهره وری می شود، در وقت کارمندان نیز صرفه جویی خواهد کرد.

علاوه بر این، با استفاده از جدیدترین فناوری های اداری و تجهیزات اداری ، کارمندان می توانند از تلفن های خود برای اسکن مدارک در دفترکار، فعال کردن و باز کردن قفل تجهیزات AV مورد نیاز، دسترسی به مقصد برای آسانسورهای ساختمان، دریافت اطلاعیه های مهم در همان زمان، بررسی فضای پارکینگ در همان زمانی که نیاز به جای پارک دارند.

هم چنین از آنها برای قابلیت های مسیریابی استفاده کنند و در کل تمامی مواردی که در گذشته لازم بود کارمندان برای انجام آن ها، سطوح را لمس کنند.

این روش بی سیم که در آن، دستگاه های شخصی با نرم افزار زمانبندی (که از قبل در بازار موجود هستند) جفت می شوند، باعث می شود افراد بدون هیچ شک و تردیدی، شروع به بازگشت به دفتر و محیط کار اداری حضوری کنند.

اهمیت رفاه کارمندان در دورکاری و در محیط کار اداری

از آنجا که به سلامت هم در خانه و هم در محل کار اداری اهمیت زیادی داده می شود، می توان از وسایل شخصی، به عنوان یک ابزار بسیار مهم استفاده کرد. چرا که اکنون، رفاه کارمندان، بیش از هر زمان دیگری در اولویت است.

می توان اقدامات مهم در جهت حفظ سلامتی را از طریق تلفن به کارمندان ارسال و یادآوری کرد؛ به عنوان مثال می توان از طریق اعلان به آن ها یادآوری کرد که پنج دقیقه به خود استراحت ذهنی دهند و کمی بایستند و حرکات کششی انجام دهند.

همچنین می توان از این سیستم برای آگاهی دادن به کارمندان در مورد وضعیت پروتکل های بهداشتی اداره استفاده و آرامش روانی (که در این شرایط پرتنش بسیار مورد نیاز می باشد) آن ها را تامین کرد.

کنفرانس تصویری بی سیم هنگام کار در خانه

فناوری ویدیویی مشارکتی، هم در دستگاه های شخصی و هم در دستگاه های بزرگتر، یکی از بزرگترین قهرمانان دوران همه گیری بوده است. به سختی می توانید یک روز پیدا کنید که در آن با یکی از فناوری های Zoom ، Microsoft Teams ، Google Meet و یا دیگر فناوری های ارائه کنفرانسِ موجود در بازار ارتباط برقرار نکرده باشید.

با بازگشت مردم به دفتر کار اداری ، قابلیت های جلسات پیشرفته از اهمیت بالایی برخوردار خواهند شد. یکی از امکانات بسیار مهم کنفرانس های بی سیم، حضور افرادی که در دفتر کار حضور ندارند، از راه دور و تماس ویدئویی، در کنفرانس ها می باشد. کار در دفاتر باید در آینده بصورت ترکیبی از کار حضوری و مجازی تبدیل شوند البته در این بین نباید هیچ یک از وظایف و نقش های آن ها از قلم بیافتد؛ این اقدام یک تحول بزرگ فرهنگی است که بخش عمده ای از آن، به کمک فناوریِ پیاده شده در محل کار اداری تحقق می یابد.

فناوری های کارآمد در محیط کار اداری

در حال حاضر و هم چنین در آینده، به اجرای فناوری های کارآمدی در محیط کار اداری نیاز است تا بتوان از طریق آن ها امکان انجام مکالمات پیوسته و موثری را هم در محل کار و هم در خانه فراهم کرد. در حالت ایده آل، کارمندان در محیط کار، تقریبا مشابه با فضای خانه، به کنفرانس مجازی دسترسی خواهند داشت و در هنگام شماره گیری و اتصال، کمترین مشکلات فنی پیش خواهد آمد.

اجرای تجربه کار در خانه، در محیط کار، نه تنها مشکلات فنی بالقوه را کاهش می دهد، بلکه به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا بصورت بی سیم و کاملا سریع، در محل کار حضور یابند و یا از راه دور با یکدیگر همکاری و تعامل داشته باشند.

پایداری و سلامتی در دوران دورکاری

فناوری همچنین نقش مهمی در پایداری طراحی محیط کاری اداری و طراحی مبلمان اداری دارد. سیستم های هوشمند استراتژیکی که در محیط کاری پیاده سازی شده اند، می توانند با جمع آوری اطلاعات مهم پیرامونِ عملکرد سبز، تصمیمات آینده شرکت را در جهتی سازگار با محیط زیست هدایت کنند.

علاوه بر این، به راحتی می توان از فناوری برای تنظیم فیلتراسیون HVAC و جریان هوا استفاده کرد، حسگرهای کنترل، باعث بهبود راحتی و کارایی عملیاتی شده و باعث تعدیل سیستم های دیگری می شوند که تولید کننده “ردپای کربن” در محیط کار می باشند. رد پای کربن در واقع به کل گازهای گلخانه‌ای تولید شده توسط دستگاه ها و افراد گفته می شود.

استفاده از ماکت های دیجیتالی سه بعدی در محیط کار اداری

با استفاده از ماکت های دیجیتالی سه بعدی در محیط های کاری می توان داده های حسی مهمی ایجاد کرد و از طریق آن ها تجسمی از امکانات و تجزیه و تحلیل آن ها را در زمان واقعی نشان داد. هم چنین از طریق این ماکت های دیجیتالی می توان اسنادِ ایستای مربوط به ساختار و تولید را روی یک منبع واحد ذخیره کرد.

این “دوقلوهای دیجیتال” سبز می توانند در تصمیم گیری های مهم درباره آینده محیط کار اداری موثر باشند. علاوه بر نوآوری های ارزشمند و پایدار، فناوری همچنین به سیستم های سلامتی مهمی کمک می کند که یک عضو جدایی ناپذیر از تجربیات فعلی و آینده کارمندان هستند.

تاثیر روشنایی بر عملکرد کارکنان

به عنوان مثال، روشنایی که از الگوهای نور طبیعی برای تنظیم ریتم شبانه روزی کارگران الگو برداری می کند و فناوری مربوط به حسگرهای مختلف تشخیص حضور و سوئیچ های دیواری را کنترل می کند، هنگام فعال شدن بیش از حد به کارمندان هشدار می دهد تا بتوانند متناسب با آن کالیبره شوند.

سنسورهایی که برای اندازه گیری داده هایی مانند دما، رطوبت، CO2 ، VOC و میزان صدا در داشبورد های دیجیتال نمایش داده می شوند، باعث ارتقا فرهنگ مراقبت و سلامتی خواهند شد. از آنجا که سلامت جسمی و روانی همچنان اولویت کارمندان و کارفرمایان آنها است، داشتن یک محل کار اداری که بتواند به سرعت و با حداقل تماس به این نیازها پاسخ دهد، ضروری است. فناوری بی سیم، عامل مهمی در پیشبرد چنین فضایی خواهد بود.

تغییرات روش کار در محیط اداری بعد از کرونا

روش کار ما دائماً در حال تغییر است و فناوری نقشی محوری در تکامل آن بازی می کند. محل کار آینده و هر آنچه که در نهایت به آن تبدیل می شود، قطعا توسط افراد هدایت و توسط فن آوری تغذیه می شود. عواملی مانند بیماری همه گیر کووید 19 باعث می شوند که کارفرمایان به فکر راه حل های جدید برای مدیریت محیط کار بیافتند.

طبق نظر شرکت طراحی تجهیزات اداری پادایران در چنین زمان هایی داشتن فناوری های مناسبی که به صورت بی سیم کار می کنند، از هر زمان دیگر در تعیین آینده و سرنوشت یک اداره اهمیت دارد. فضاهای کاری امروز و فردا باید حول یک رویکرد کاربر محور طراحی شوند.

در این روش، نیازهای کارمندان اولویت بندی شده و روی آن ها سرمایه گذاری می شود در نتیجه بهره وری و کارایی فردی از این طریق افزایش می یابد. فن آوری و فضاهای فیزیکی باید یک رابطه متقابل با یکدیگر داشته باشند تا بتوانند بهترین تجربه را هم برای کارمندان و هم برای شرکت رغم بزنند.

در شبکه اجتماعی اینستاگرام پادایران با شرکت طراحی تجهیزات اداری پادایران همراه باشید تا با جدیدترین ایده ها در طراحی محیط کار اداری آشنا شوید.

نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

ورود /ثبت نام